0 грн
Зробити замовленняКасети, тріскачки. Їх різновиди та особливості.
Всі, хто любить активний вид відпочинку, напевно, не проти покататися на велосипеді. Влаштувати у хорошу погоду велопрогулянку. А для тих, хто тільки збирається стати велосипедистом і хоче купити велосипед або прокачати свого вже наявного залізного коня, ця стаття буде актуальною.
Для початку потрібно сказати, що тріскачка і касета - це не одне й те саме . Це дуже схожі між собою механізми, але конструктивно різні.
Тріскачка - це набір зірок, встановлених на втулку заднього колеса велосипеда. Задня касета тріскачка на велосипеді буває зазвичай двох видів: різьбовий та шліцевий.
Різьбова – це застарілий вид механізму, сьогодні частіше використовується шліцева. У різьбової тріскачки весь механізм знаходиться зовні, це не так зручно, але при цьому вони, звичайно, коштують недорого і їх може собі дозволити практично будь-яка людина.
На відміну від касети, тріскачка накручується на втулку. В даний час, тріскачки бувають 5 - 6 - 7 швидкісними. Найпоширеніший варіант – це 7 зірок. Шість швидкісних зустрічаються на підліткових велосипедах самої бюджетної серії. Зірки даного вузла, скріплені між собою заклепками. Тому не є знімними і при зношуванні хоча б однієї зірки – змінюється весь вузол у зборі. Мала зірка тріскачки завжди на 14 зубів, у характеристиках та назві товару вказано як 14Т. Найбільша зірка здебільшого 28Т, але буває і 34Т. За рахунок втулки з храповим механізмом, встановленої всередині тріскачки, і через більш дешевий сплав металу - тріскачка значно важча за касету. Встановити або демонтувати тріскачку за допомогою підручних інструментів неможливо. Для цього потрібен спеціальний знімач або звернутися до веломайстерні.
Явним мінусом різьбової моделі є те, що зірки в неї приходять в непридатність швидше, ніж сама тріскачка, а також взагалі мала кількість зірок.
.
Касета - це набір зірок, встановлених на втулку заднього колеса велосипеда, але абсолютно іншим способом. Касета встановлюється на втулку, яка має спеціальний барабан із шліцами . Посадковий отвір на касеті має аналогічні прорізи для посадки на шліці барабана на втулці. Закріплюється на барабані спеціальною гайкою.
Тут справа набагато краща, вони сучасніші і зручніші у використанні. Касета відрізняється від тріскачки тим, що храповий механізм розташований усередині втулки. Такі моделі вже підходять саме для шліцевих втулок.
Здебільшого сенс у тому, що касета замінює своїм функціоналом у сьогоднішніх велосипедах тріскачку, яка встановлювалася на велосипедах 20 століття.
Якщо тріскачки прості та одноманітні, то касети відрізняються не лише за кількістю зірок. Між собою, зірки касет можуть бути з'єднані у різний спосіб і тому мають кілька різновидів:
1. Зірки спейсерних касет розділені між собою пластиковими вставками. Ці вставки і називаються – спейсери. Ці вставки мають абсолютно однакову товщину, щоб зірки були на однаковій відстані один від одного. Хороші такі касети тим, що вони знаються повністю і кожну зірку можна замінити.
2. Цільнофрезеровані касети мають злиту конструкцію. Весь набір зірок – це одне ціле. Зірки закріплені на найбільшій зірці, і тільки вона має прорізи шліцеві під барабан втулки. За рахунок не хитрого пристрою та відсутності допоміжних з'єднань - такий варіант касет є найнадійнішим, а й дорогим. Але це не означає, що такі касети не схильні до зносу. За ними також потрібен пильний догляд та своєчасна заміна ланцюга. У разі зносу цей вузол просто демонтується і змінюється на новий.
3. Зірки з'єднані між собою за типом павук - одягнені на один шліц, до якого кожна зірка кріпиться окремо. Такі касети легші за спейсерні. Навантаження на барабан рівномірно розподіляється. Такі касети підходять до втулок із алюмінієвими барабанами. Так само конструкція павук має меншу вагу, ніж спейсерна.
4. Касети мають блокові з'єднання - це касета що складається з кількох павуків, кожен із яких має по 2 - 3 зірки. Такі касети зазвичай скріплені в блок 6 або 7 зірок, а 7-8-9-10 зірки надягають на барабан окремо і можуть бути замінені окремо.
Кількість зубів у касети так само відрізняється від тріскачки. Якщо у тріскачки мала зірка це 14 зубів, то у касети 11Т – 12Т. Найбільша зірка касети може мати 28Т – 30Т – 32Т – 34Т – 36Т, залежно від кількості зірок касети
Так само як і для тріскачки, щоб змонтувати або демонтувати касету потрібен спецключ, а точніше два ключі. Для відкручування гайки використовується такий самий ключ як і для тріскачки, а другий ланцюговий ключ потрібен для фіксації касети в момент зриву гайки.
Зараз, в інтернет-магазинах, є величезний вибір різних касет. Заходьте на наш сайт і вводите, наприклад, фразу, касету заднього колеса велосипеда, вам випаде цілий спектр видів касет із цінами на них.
Ціни дуже відрізняються, залежно від виробника, якості матеріалу, складності конструкції. Дивлячись, яка вам потрібна касета, на скільки зірок.
У будь-якому випадку, якщо ви не збираєтеся дуже часто і постійно їздити на велосипеді, вам цілком достатньо купити звичайну різьбову тріскачку, а якщо ж ви станете завзятим велогонщиком, то вам потрібна довговічна і якісна шліцьова касета.
Пропонуємо докладно ознайомитися з відеооглядом щодо вибору касети та тріскачки: