0
0

Змінні зірки для шатунів, павуки

Зірка шатунів велосипеда знімається.

съемные шатуны

Шатуни для гірського велосипеда, з можливістю замінити зношені шестірні, сьогодні дуже популярні серед професіоналів і тих, хто серйозно захопився велосипедом. Такі люди використовують лише найкращі компоненти. І замінити професійні шатуни у зборі – не дешеве задоволення. Більше зношується одна зірка із трьох. Система на павуці дозволяє замінити лише зношену шестірню, залишивши інші та суттєво заощадивши свій бюджет. Як правильно і які змінні зірки краще купити - давайте розбиратися разом, адже купити одну шестерню для шатуна - простіше і приємніше заміни всієї дорогої системи.

Зірки шатунів на павуці

паук

Павук буває цільнолитим, з незнімним шатуном, або конструкція розділена на шатун окремо і павук окремо. Сам павук конструктивно буває чотирипроменевим і п'ятипроменевим. На променях є отвори, завдяки яким можна встановити і демонтувати кожну шестерню.

Як правильно вибрати потрібну зірку шатунів?

Найпростіший варіант, підбір за моделлю шатунів. Виробники передньої системи зі змінними зірками випускають у продаж і змінні шестерні. Підібрати зірку за моделлю шатунів – і не треба вникати – а що таке BCD?

BCD (БЦД) = радіусу кола, на якому розміщені кріпильні отвори на зірці. Міжосьова відстань між отворами кріплення на шестірні, заміряти досить просто. Вимірюють міжосьову відстань між бонками, послідовно, від попереднього до наступного.

Формула обчислення BCD (БЦД). BCD (БЦД) = міжосьова відстань * 1,4

Формула обчислення BCD (БЦД) має невелику похибку, видно в таблиці.

Існують вимірювачі BCD (БЦД) відстані, але для звичайного велосипедиста, що змінює передні шестерні раз на кілька років – це корисний, не дешевий прилад, ціна його близько 40 $. Можна звернутися до веломайстерні, для зняття точних вимірів, або вимірювати штангенциркулем – враховуйте, що вимірюючи самостійно, буде присутня невелика похибка. І тоді допоможе прийдуть таблиці BCD (БЦД) показників.

Багато виробників випускають серії шатунів, BCD (БЦД) яких взаємозамінно з іншими брендами.

Змінні зірки шатунів із шліцевим з'єднанням

шлицевые звезды

Зірки з шліцевим приєднанням, нове та на наш погляд цікаве рішення. На зірках немає кріпильних отворів. Зірки одягаються на шліцевий вал та фіксуються на ньому.

Щоб купити змінну зірку для гірського велосипеда або шосейного, потрібно враховувати всі перераховані параметри. Розбірні шатуни із змінними зірками, бувають двошвидкісні та тришвидкісні. Теоретично, можна збільшити об'єм трансмісії, встановивши шестірні з великою кількістю зубів, але краще не робити цього, такий проект буде не дешевим. Краще демонтувати зношену шестірню. Знайти нову аналогічну змінну зірку на шатуни, купити та встановити її на свій байк.

Знімні зірки шатунів не встановлюються на бюджетні та середнього класу велосипеди. Розраховані на навантаження, виконані із найкращого матеріалу, чорного алюмінію. Вид виробництва: лиття, фрезерування. Тому ціна їх вища.

Для пошуку змінних зірок для своїх шатунів – не потрібно оббігати все місто. В інтернет магазині Фрікке, є все, що потрібно для ремонту вашого велосипеда. Отримати замовлений товар можна доставкою по Україні. А у Дніпрі, можна забрати замовлення особисто з нашого магазину.

Дата поновлення редакції 11,09,2023.