0 грн
Зробити замовленняКомпоненти кермового керування велосипедом.
Далеко не кожен велосипедист, чи то досвідчений чи новачок, знає з чого складається транспортний засіб, на якому він проводить час прогулянок та відпочинку, або взагалі присвячує своє життя відповідному спорту. Тим не менш, ряд деталей залишається незмінним - наявність коліс, керма рами, вилки та сідла. Для того, щоб підібрати собі найбільш підходящий транспорт за всіма вимогами, а також встановити на нього додаткові аксесуари, необхідно хоч трохи розбиратися в ньому глибше, ніж просто «кручення педалей» і «заміна ланцюга».
Стандартне сучасне кермо велотранспорту має компоненти:
- Гріпси . Саме так називаються встановлені ручки на кермо велосипеда. Вони сприяють комфортному та надійному утриманню керма. Створені вони для того, щоб тримання за кермо було міцним та зручним, а матеріал – приємний на дотик. Виготовляються грипси, як правило, з гуми, але також можна зустріти і поролонові, переваги яких - полегшення керма, оскільки вони практично не мають власної ваги. Крім зручності, грипси несуть на собі ще одне призначення - низька провідність тепла, що не скажеш про метал, з якого зроблено кермо.
Сучасний ринок пропонує відмінність гумового матеріалу. Можна знайти м'які приємні ручки, але варто враховувати, що термін служби коротший. Тривалий час здатні прослужити грипси із твердої гуми. Зазвичай при їх використанні купують спеціальні рукавички.
Насправді грипси відрізняються не тільки видом матеріалу, але й формою, яка відіграє важливу роль. На більшості велосипедів вони виготовлені формою циліндра. Циліндрична форма значно полегшує процес виготовлення.
Зовсім інша річ – анатомічні грипси, виготовлення яких відбувається за індивідуальними розмірами рук велосипедиста.
Мало хто з власників байків знає, що грипси повинні правильно підходити безпосередньо під руку, щоб долоня ідеально лежала. Якщо ручки не підходять під долоню, то через невеликий проміжок їзди починається оніміння рук, а також значне зниження їхньої чутливості.
На певних категоріях велосипеда немає гумових ручок. У такому разі, грипси замінює обмотка керма спеціалізованою стрічкою.
- Ще одним досить цікавим девайсом є роги на кермо. Потрібні вони далеко не на кожне кермо велосипеда. Наприклад, якщо спина велосипедиста у вертикальному положенні, навантаження посідає сідло, то вони будуть просто марні. Роги на кермо необхідно встановлювати там, де основне навантаження йде на руки. Їхня головна перевага у використанні те, що вони дозволяють змінювати положення рук під час тривалого руху. Тим самим, уникаючи застою крові.
Так само, під час поїздки за вологої погоди, кермові роги відіграють важливу роль у безпеці їзди, не дозволяючи рукам зісковзнути з ручок, являючи собою так звану опору. Додатковою важливою якістю кермових рогів – допомога при підйомі на круту гору. З ними підніматися набагато легше та зручніше.
Крім цього, роги на кермо приходять на користь, коли є необхідність повісити пакет або сумку. На них можна встановити різні доповнення та аксесуари: ліхтар, дзеркало, навігатор, велокомп'ютер та інше.
Рульові роги мають три розміри – це довгий, середній та короткий. А виготовляють їх із абсолютно різних матеріалів, що відрізняються один від одного за якістю та ціною.
- Винос керма. Даний пристрій дозволяє надійно і щільно скріпити кермо та раму. На більшості сучасних велосипедах встановлюється винос керма, регульований водієм. Винос керма розроблений таким чином, що його можна встановлювати на потрібну висоту. Тим самим велосипедист може встановити «під себе» необхідний нахил, а також його висоту.
- Кермо. Це складова, без якої неможливе існування велосипеда. За допомогою керма відбувається керування під час руху. На кермо стандартного сучасного транспорту закріплюються всі перераховані вище деталі. Однак, за бажання велосипедиста, на кермо також можна встановити спеціалізовані аксесуари під велотранспорт: фари, навігатор, дзеркала, дзвінок і так далі. Це не всі особливості, якими може «похвалитися» велосипедне кермо. Види та відмінності керма на сучасному ринку зростають щороку. Проте існують стандартні норми:
- прямий з вигином
- короткий
- вигнутий з підйомом
- широкий посилений
- для шосейних велосипедів, що виділяється формою.
- Кермова колонка. З її допомогою йде з'єднання безпосередньо між вилкою та рамою веліка. Особливості в тому, що в неї встановлена чашка, у чашку ставиться підшипник.
Якір – необхідний елемент кермової колонки велотранспорту. Його встановлення відбувається за рахунок вбивання зверху вилки. Завдяки якорю легко забирається велосипедний люфт, який так заважає комфортабельній їзді.
У більшості кріплень потрібна спеціальна гайка. Кожна гайка приймає на себе велике навантаження, тому така важлива у пристрої будь-якого транспорту. Щоб купити, важливо враховувати, що гайка має різні розміри, які необхідно вибирати з особливою уважністю.
Сучасний ринок пропонує кілька видів, підвидів кермових колонок:
- Різьбова кермова колонка. Є найчастіше затребуваною безпосередньо серед байків бюджетної вартості. Її активно застосовують на прогулянкових, дитячих та дорожніх велосипедах. Різьбову не використовують на професійних велосипедах через меншу міцність, порівняно з аналогами. Її позитивна якість - простота у заміні, установці.
- Безрізьбова кермова колонка. Вона встановлюється на велосипедах із середньою, вищою за середню цінову політику. Безрізьбовий вона тому, що у ній відсутня різьблення, оскільки несе відповідальності за фіксування вилки. Безрізьбова рульова колонка поділяється на три підвиди, серед яких: інтегрована, напівінтегрована, неінтегрована рульова. Остання, вважається класикою, серед безрізьбових колонок. Також можна зустріти назву – традиційна. Напівінтегрована кермова колонка відрізняється від існуючих аналогів тим, що чашка і підшипник встановлені безпосередньо всередині кермової. Напівінтегрована має значну перевагу – можливість опустити рівень керма максимально низько. Інтегрована рульова колонка відрізняється від інших повною відсутністю чашок, найбільшою безпекою під час силових навантажень. Звідси випливає, як і ціна інтегрованого виду завищена, ніж попередні. Варто зазначити, що з інтегрованою колонкою важче впоратися під час ремонту, тим більше якщо це здійснюється самостійними зусиллями. Не варто забувати, що інтегрована колонка містить безліч розмірів, в яких легко заплутатися, помилково вибрати невідповідний. Підходити до вибору необхідно з особливою уважністю.
Все це, у величезному асортименті на будь-який смак та колір ви можете купити за привабливими цінами. Необхідний товар можна забрати самовивізом у Дніпрі. Передбачена для мешканців інших міст доставка по Україні в короткі терміни .
Дата поновлення редакції 08,09,2023.