0 грн
Зробити замовленняЧи легко підібрати та купити велосипедну вилку?
Велосипедна вилка спочатку призначалася лише для утримання колеса велосипеда, але зі зростанням потреб та технологічним прогресом з'явилися різновиди із досить складною конструкцією. У виробництві використовуються різні матеріали, які зовнішній вигляд може бути настільки специфічним, що викличе ВАУ-ефект.
При виборі можна розгубитися та заплутатися, а питання ціни стати наріжним каменем між вами та правильною вилкою, яка підходить для вас та умов експлуатації.
У цьому питанні краще підготується заздалегідь і мати уявлення про те, що в результаті ви купуватимете або між чим вибиратимете.
Як купити вилку для велосипеда правильно?
Вилка для велосипеда - це одна з найважливіших його частин, при неправильному виборі велосипедної вилки, ви ризикуєте отримати безліч негативних вражень і емоцій. Для початку визначтеся з тим, як саме ви будете використовувати велосипед і яким дорожнім покриттям їздити. Розрізняють два різновиди велосипедних виделок, вони бувають жорсткими та амортизуючими. Останній тип поділяється ще кілька різновидів. Про це далі за текстом...
Зараз розглянемо, як визначитися з вибором вилки. Якщо ви їздитимете по гірських серпантинах, гладкому асфальту або ви віддаєте перевагу агресивному (швидкісному) вигляду їзди. Ви любите брати участь у вело-заїздах рівною поверхнею, тоді Вам відмінно підійдуть звичайні жорсткі виделки. Єдине, що вимагатиме уваги – визначитися з матеріалом самої вилки. Такий різновид відмінно вам прослужить не один рік - проста конструкція, погодні умови їм не страшні, і ще одним їх плюсом буде легкість і висока міцність.
Амортизаційна вилка потрібна райдерам, які часто їздять пересіченою місцевістю, а також тим, хто віддає перевагу швидкісному режиму в подібних умовах. До того ж – конструкція має спеціальний демпфер, який гасить поштовхи від покриття під час руху по нерівній дорозі.
Особливості велосипедних виделок та їх різновиди
З жорсткими виделками ми розібралися, плюси її очевидні на рівній дорозі і до них відноситься її динамічні показники, такі як вага і міцність, до мінусів віднесемо те, що вона незручна у використанні на нерівній дорозі.
Амортизаційні виделки поділяються на:
- Пружинні.
- Повітряні.
- Олійно-повітряні.
- Олійно-пружинні.
- Пружинно-еластомірні.
Розберемося з особливостями кожної вилки, їх перевагами та недоліками у різних ситуаціях. Перший тип - пружинна амортизаційна вилка, насправді ж назвати її амортизаційною досить складно, тому що у неї немає демпфера, який безпосередньо гасить коливання. У деталі встановлюється пружина, яка виконує мінімізацію вібрацій. Достоїнствами пружинної вилки є:
- Гасіння сильних коливань.
- Сама низька ціна.
- Дешевий ремонт вилки.
Мінуси такої вилки такі:
- Погане гасіння слабких коливань.
- Відносно швидке зношування.
- Велика вага.
Другий за рахунком йде повітряна вилка, відмінний і відносно не дорогий варіант, всередині розташовані герметичні балони, які заповнюються повітрям, а під тиском, власне, і виконується гасіння коливань.
Переваги:
- Гасіння сильних та слабких коливань.
- Низька ціна.
- Невелика вага.
- Можливість серйозніше навантажувати велосипед під час подорожей.
Масляно-повітряні вилки працюють за принципом повітряних, але роль пружини в конструкції віддається повітрі, а коливання гасяться за допомогою олії. Вважається однією з найдовговічніших виделок, плюсами можна відзначити:
- Гарне гасіння коливань
- Не боїться морозу
- Можливість професійного використання
Мінуси.
- Більша вага в порівнянні з повітряними аналогами.
- Вимога до ТО.
Масляно-пружинні виделки, як ви вже здогадалися з назви, мають демпфер. Принцип дії полягає в спільній роботі олії та пружин зі сталі високої якості. Цей тип виделок вважається найнадійнішим різновидом і відмінно підходить для великих навантажень.
Плюси:
- Чудова робота з поштовхами нерівного покриття.
- Гарна якість.
- Морозостійкість.
Мінуси:
- Вага.
- Висока ціна.
І останні – це пружинно-еластомерні виделки, найбільше вони схожі з пружинним різновидом, але в ній є демпфер і його роль віддана полімерному матеріалу. Принцип роботи виглядає так. При навантаженні пружина стискається, а демпфер працює на розтяг і не дає пружині швидко розтиснутись. Плюсами буде:
- Більше гасіння низьких коливань проти пружинної вилкою.
- Доступна ціна.
- Чи не дорогий ремонт.
Мінуса:
- Робота вилки залежить від якості матеріалу.
- Щодо частий ремонт.
- Вага.
- Погана морозостійкість.
Підіб'ємо підсумки, якщо ви велосипедист-початківець або ж ви не уявляєте своє життя без байка, тоді до вибору вилки варто підійти з усією відповідальністю.
На основі наших рекомендацій пропонуємо Вам прямо зараз ознайомитись з доступним асортиментом, вибрати та купити вилку для велосипеда.
Щоб не шкодувати про свій вибір, найкращим варіантом буде, звичайно ж, дорогі виделки з композитних матеріалів та унікальних сплавів. Якщо визначити все правильно, то вибір буде вам очевидним і в будь-якому сегменті є саме те, що підходить вам.
Де купити запчастини на велосипед для велосипеда? В інтернет-магазині Фрікке є все для цього необхідне.
Чекаємо на Вас серед наших клієнтів!
Дата поновлення редакції 04,09,2023.