0 грн
Зробити замовленняМанетки на велосипед
Якщо ви любите поганяти на швидкісному велосипеді, то, напевно, знаєте, що таке манетки. Це пристрої, які кріпляться до керма для перемикання передач. Вони переводять ланцюг із однієї зірки на іншу. Від невеликої деталі залежить якість їзди. А саме те, чи зможе людина перемикати швидкості чи «застрягне» на одній зірці.
У категорії манетки нашого інтернет-магазину ви знайдете продукцію наступних виробників:
- Shimano
- Sun Race.
За конструктивними особливостями манетки можна придбати як моноблоки, так і дискретні перемикачі.
В інтернет магазині Фрікке представлені різні манетки на велосипед. Ціна залежить від типу та бренду.
Влаштування манеток
Манетки - це приводні конструкції, які розташовані на кермі. Зазвичай велосипед має передню (ліворуч), задню (праворуч) системи для перемикання швидкостей. Кожна з них керується окремою монетою. Фахівці називають ці конструкції шифтерами.
Манетки перемикання передач велосипеда складаються з кількох частин: ручки приводу, троса, важеля, рухомого блоку, намотування, пружинно-тріскачного фіксатора.
Велосипедист ручкою змінює положення важеля монети. Важіль рухає блок, що намотує трос перемикача швидкостей. Фіксатор пружиною утримує трос на блоці, не дозволяючи перемикачу пересувати ланцюг самостійно.
Іншими словами, передачі перемикаються за рахунок того, що змінюється натяг тросика на блоці. Коли шифтер працює правильно, один поділ означає переміщення ланцюжка на одну швидкість. Коли відбувається інакше, потрібне його регулювання.
Манетки, їх різновиди та пристрій
Манетками називаються кермові перемикачі передач, які за допомогою троса, що натягує або відпускає перемикач, закріплений на рамі, перекидають ланцюг на потрібну Вам зірку.
Поширені комбінації манеток – це 3*6 швидкостей, 3*7 швидкостей, 3*8 швидкостей 3*9 швидкостей. Так само існують комбінації 2*8 швидкостей, 2*9 швидкостей, 2*10 швидкостей та 2*11 швидкостей. Для ясності, перша цифра – це кількість зірок на шатунах, і друга цифра – це кількість зірок касети або тріскачки встановлених на задньому колесі.
Усі манетки виконують ту саму функцію, але мають різний принцип дії. Зараз використовують такі типи перемикачів:
- Grip-shift (грипшифт) - перемикання виконується шляхом обертання ручки перемикання вздовж осі самого керма. Перемикання просте і надійне, але для того, щоб зафіксувати швидкість, іноді потрібно після того, як ланцюг вже перекинутий на потрібну зірку, відвести ручку трохи назад. Також на манетці може бути дисплей, обладнаний стрілками. Перемикання швидкостей у велосипеда на кермі дуже зручне.
Переваги:
- Легке керування;
- Компактність, цілісність конструкції;
- Супер швидке перемикання. Іноді потрібно дуже швидко перейти як в одну, так і в іншу сторону;
- Барабан грипшифту знаходиться біля грипси. Маючи певну звичку, перемикати передачі досить зручно;
- Дуже проста конструкція. Розберуться навіть новачки;
- Невелика вага;
- Найдоступніша ціна;
До недоліків можна віднести можливість випадкового перемикання, недостатню надійність поворотного механізму недорогих байків.
- Фрикційні - перемикання виконується за допомогою важеля, який так само, як і Grip-shift, просто тягає трос перемикання вперед і назад. Але перемикання відбувається важелем, а не ручкою обертання. Потрібно сказати, що ці монети вже віджили своє і використовуються вкрай рідко. Але все ж таки іноді вони зустрічаються і про них потрібно було сказати.
- Тригерні – можуть бути як окремий вузол, а можуть бути скомбіновані разом з гальмівними ручками, до яких прилипла назва "моноблоки". Перемикання виконується за допомогою двох важелів, один з яких відповідає лише за набір швидкості, а другий лише за скидання. Такі манетки дуже точно перемикають передачі і при цьому після перемикання важіль завжди повертається в одне положення. Купити манетки з доставкою по Україні в нашому інтернет-магазині пропонуємо за дуже гарною ціною.
Переваги:
- Проста, зрозуміла конструкція;
- Важелі легко знайти, при цьому не потрібно відволікатися від керування велосипедом;
- Не заважають під час руху;
- Більш чітке, швидке перемикання порівняно з іншими видами шифтерів;
- Можна зручно керувати трансмісією під час гальмування;
- Передачі легко перемикаються одним пальчиком (фірма Shimano). При активній їзді є явною перевагою: палець великий перемикає монетку, вказівний знаходиться на гальмі, а три, що залишилися, утримують міцно ручку;
- Можна поставити шифтери, гальмівні ручки за допомогою адаптера (matchmarker) та звільнити кермо;
- Виключено випадкові перемикання;
- Зручно використовувати за будь-якої погоди;
- Обтічна форма;
Тригери можуть виглядати по-різному. На дешевих моделях байків – кнопка з важелем зверху керма. Перемикач швидкостей на кермі велосипеда Shimano розміщується знизу. Також може бути важіль і кнопка бути під кермом (SRAM) Наш сайт допоможе купити тригерні манетки.
До недоліків таких манеток відноситься можливість зламати важіль під час падіння. Також якщо потрібно перейти відразу на кілька зірочок вперед, то відбувається запізнення перекидання.
- Dual Control (дуали) - це монетки, також монолітні з ручками гальмування, але принцип перемикання зовсім інший. У 95% випадків їх ставлять на шосейники. Механізм перемикання досить складний. Тут одна ручка виконує функції гальмування і перемикання. Де натискання ручки на себе – це гальмо, і натискання тієї ж ручки вгору вниз – перемикання.
Переваги:
- Абсолютно не заважають за будь-якого охоплення;
- Цікава конструкція. Манетки вбудовані у гальма.
- Пістолети
Ці перемикачі призначені для гоночних велосипедів. Нагадують, за принципом дії, гальмівні монети. Механізм гальмування об'єднаний разом із перемикачем швидкостей. Управляються єдиним важелем.
Щоб зупинитися – важіль манетки відводиться назад, підвищити передачу – всередину, знизити – смикнути додатковий важіль, розташований внизу. Перевагою цієї моделі є безперечна зручність використання.
Кожен велосипедист вибирає манетки за своїми уподобаннями, хто як звик їздити. Купити манетки дуже просто на сайті Фрикке. Доставка в Україні та інші регіони.
Дата поновлення редакції 09,09,2023.