0 грн
Зробити замовленняВтулка заднього колеса: переваги, недоліки та відмінності різних моделей.
Велосипедне колесо – досить складний елемент транспортного засобу. Воно складається більш ніж з п'яти різних комплектуючих. З покришки, камери, обода, спиць, втулки, касети та ротора. У статті йтиметься про втулку заднього колеса.
Які бувають втулки
Цей елемент класифікують за:
- спосіб кріплення;
- виду гальмівної системи;
- виду перемикання передач;
- матеріалів;
- кількості спиць;
- розмірів;
- Призначення.
Давайте розглянемо класифікацію докладніше.
Втулки можуть кріпитися на раму за допомогою болта та гайки, або ексцентриком. Перший варіант більш дешевий та простий в обслуговуванні. Другий – більш дорогий, але водночас зручний. Адже якщо вам доведеться затиснути втулку, наприклад, після зміни камери, то ексцентрик можна зафіксувати руками.
Плавно переходимо до гальмівних систем. Існують втулки для гальма v-brake і під диск. Відмінність лише в наявності отворів для кріплення ротора. Якщо ви зараз їздите з гальмівною системою першого типу, підійде будь-яка модель, навіть з отворами. Але якщо у вас стоять дискові гальма, при чому не важливі гідравлічні чи ні, то сюди можна ставити тільки спеціальну втулку, як у другому варіанті.
На вигляд перемикання передач можуть бути втулки під тріскачкою і втулки під касету. Відрізняються вони лише проточкою під кріплення. Тремтіння накручується на різьблення, а касета замикається на кріпленні.
Тепер щодо матеріалів. Тут у велосипедиста є вибір між сталлю та алюмінієм. Сталеві втулки дешевші, але водночас важкі і піддаються корозії. Алюміній – дорожчий, легкий і не іржавіє. Радимо придивитися до останнього варіанту.
За кількістю спиць – це 16, 28, 32 та 36 штук. Тут усе просто. Якщо беремо меншу кількість спиць, то колесо стає легшим, але й менш міцним. Беремо більше штук – колесо трохи важче, але міцніше. Пам'ятайте, що втулка має бути розрахована точно під певну кількість.
При виборі враховуйте і довжину осі, і ширину втулки. Чим ширше і довше – тим важче та міцніше. І навпаки. Для міського велосипеда підійде задня втулка діаметром 0,9-1 сантиметрів і довгої осі 13,5-14,6 сантиметрів.
Класифікація втулки за призначенням
Цьому підзаголовку потрібно обов'язково приділити багато уваги.
Призначення бувають різні:
- Їзда містом у стабільному темпі;
- Пересування дорогою чи шосе з великою швидкістю;
- Стрибки та інші екстремальні види використання велосипеда.
Почнемо з їзди містом у спокійному темпі. Це можуть бути банальні подорожі до магазину або на роботу, можуть бути спільні подорожі в парку. Переплачувати за наворочені та понад міцні втулки немає сенсу. Сміливо купуйте комплектуючі за своїм бюджетом.
Пересування шосе з великою швидкістю. Тут важливу роль відіграють дві характеристики: міцність та легкість. Знову ж таки, багато залежить від кількості вільних грошей, які ви готові витратити на деталі. Якщо бюджет обмежений – придбайте алюмінієві втулки з ексцентриком. Якщо необмежений – карбонові на ексцентриці.
Для стрибків придбайте тільки алюмінієві широкі та довгі втулки з ексцентриковим затискачем. Це ваша безпека, пам'ятайте про це.
Підшипники для втулок
При виборі втулок потрібно знати які підшипники бувають. Є два види: кулькові та пром підшипники. Кулькові можуть бути як в «обоймі», так і насипні. Розглянемо переваги та недоліки обох видів.
Почнемо з кулькових. Даний вид підшипників характерний простою конструкцією та низькою ціною. Насипний варіант ще більш дешевий. Але вони можуть швидко вийти з ладу, їх часто потрібно змащувати та чистити, адже весь пил, бруд потрапляє на них. Через це кульки швидко стираються і стають непридатними.
Задня втулка на промислових підшипниках дорожча, але має більше переваг і майже не має недоліків. Проми закриті і ніякий пил, а тим більше бруд не потрапить на них. Такі підшипники немає потреби змащувати. Задні втулки на промах легше ковзають і мають більшу міцність. Вони використовуються для екстремальніших велосипедів.
Яка головна відмінність дешевих втулок від дорожчих
Відповідь на це питання – ущільнювачі. На дешевих втулках вони неякісні та пропускають багато пилу, вологи та бруду. У зв'язку з цим підшипники зношуються і колесо може просто заклинити. Втулки з високою ціною мають якісні ущільнювачі, що дають змогу безпечно експлуатувати велосипед до 10 тисяч кілометрів.
Техобслуговування задніх втулок
Своєчасне миття, чищення та мастило продовжує життя деталей, а також зменшить витрати на ремонт чи заміну. Кулькові підшипники можна просто почистити та змастити, звичайно, якщо вони гаразд. Проми рекомендується обслуговувати рідше, але не чистити, а одразу змінити.
Купівля якісної та недорогої задньої втулки
Інтернет-магазин Фрікке пропонує велосипедистам купити втулки заднього колеса Shimano всіх моделей. Також у каталозі ви зможете знайти деталі всіх світових виробників, ціна яких є найкращою в Україні. Працює швидка доставка по Україні та самовивіз у Дніпрі. Замовляйте тільки якісні брендові комплектуючі, і ви не постійно переплачуватимете за ремонт.
Дата поновлення редакції 06,09,2023.