0
0

Причини чомусь спадає ланцюг велосипеда.

Спадає ланцюг.... Хто винний?


Щоб розібратися у всіх нюансах зіскакування ланцюга на велосипеді – запам'ятаємо одне – у 90% нагоді винен власник велосипеда. Усьому виною несвоєчасне обслуговування, не правильний догляд. Щоб уникнути таких проблем, потрібно постійно стежити за своєю технікою. Якщо самостійно ремонтувати та обслуговувати велосипед можливості немає – раз на 1000 км приїжджайте до вело майстра, щоб переконатися, що всі вузли у справності. Завжди прислухайтеся до велосипеда – будь-який сторонній звук, що з'являється регулярно, – це привід влаштувати діагностику свого коня. І 10% – це форс мажор: випадкове падіння, ДТП, пошкодження на парковках тощо.


Основні причини падіння ланцюга велосипеда.


1. Неправильно налаштовані перемикачі – одна з найголовніших причин. При налаштуванні перемикання передач - потрібно встановити обмеження перекидання. Це стосується і переднього та заднього перемикача. Не обмеживши його хід – при скиданні чи закиданні ланцюга на крайню зірку – відбувається спадання ланцюга.


Усунути можна - лише обмеженням пересування спеціальними регулювальними гвинтами.


2. Зажований ланцюг - це пошкодження велосипедного ланцюга з деформацією ланки. Коли форма ланки ланцюга порушена – спадання ланцюга цілком реальне. Таке буває після влучення ланцюга між зірками та колесом, або ланцюг зіскочив і намотався між зірками. В окремих випадках, можливо пошкодити ланцюг при падінні. При заміських поїздках лісом - уникайте потрапляння сторонніх предметів у ланцюг - наприклад гілок.Ланка може бути вивернута не так сильно. Найменший перекіс, подібний до фото - 100% заміна.


Усунути можна - відкинути пошкоджені ланки. Укоротити ланцюг вижиманням велосипедного ланцюга - найефективніший метод. Можна і дідівським способом, вибити пін керном, або наставкою, здатною вибити пін. Якщо ланцюг одношвидкісний - вкоротив його - Ви не зможете встановити короткий ланцюг.


3. Розтяг ланцюга може сприяти спаданню із зірок. Але це має бути сильне розтягування. Розтягнутий ланцюг спадає з одношвидкісного велосипеда – це явище не рідкісне. На багатошвидкісному спортивному велосипеді - разом із ланцюгом, розтягнулася і пружина заднього перекидання. Тоді перемикач не може достатньо натягнути ланцюг - і він спадає. Ще – розтягнутий ланцюг спадає з великого при використанні неправильних передач. Як правильно перемикати швидкості – читаємо в іншій статті нашого блога.На знімках 2 ланцюги. Верхня нова, і вимірювач зносу ланцюга не пірнає у ланку. Нижня розтягнута. Якщо вимірник пірнає так як на фото – міняємо ланцюг.

Вирішення проблеми було озвучено на самому початку.... При належному догляді за велосипедом - Ви зможете вчасно запобігти цьому. На одношвидкісних велосипедах потрібно спробувати натягнути ланцюг:

• відкручуємо кріпильні гайки заднього колеса.

• максимально відтягуємо колесо, щоб ланцюг натягнувся.

• виставляємо колесо по центру.

• затягуємо кріпильні гайки.


Це легше робити удвох, але й поодинці впоратися можна.


4. Пошкодження або велике зношування зірок трансмісії - так само призводить до зіскакування ланцюга:

• Коли зубці зірок стали дуже гострими – це критичний знос.

• Коли вирвало один або кілька зубців зірки.

• Коли зірки сильно вісімять – можна пробувати підрихтувати – але правильне рішення – заміна. При невеликому вилянні зіскакувати ланцюг не буде. Тільки за великої вісімки зірок ланцюг спадатиме.

І знову повертаємося до першого абзацу.... Щоб зжерло зірки в мотлох і ланцюг почав спадати - це потрібно дуже постаратися... Адже велосипед вас попередить раз двісті потріскуваннями і реальним тріском.

5. Спадає ланцюг при повністю справній трансмісії - таке можливо при агресивній їзді бездоріжжям і гірськими схилами. Профі використовують додаткові заспокійники ланцюга. Якщо Ви любитель підкорення бездоріжжя - подумайте над удосконаленням свого велосипеда.


Робимо висновки щодо запобігання зіскакуванню ланцюга з великого.


Хочемо акцентувати увагу на своєчасному та якісному обслуговуванні. Велосипед не машина - але він так само потребує сервісу, діагностики, чищення, миття. Будьте уважні до свого велосипеда і ланцюг не спадатиме. Звичайно, залишаються форс мажорні 10% - але це рідкість.

Коментарі