0
0

Як вибрати передній перемикач?

Як вибрати передній перемикач велосипед?

 

У процесі експлуатації будь-якого байка його трансмісійні вузли зазнають серйозних навантажень. При частих виїздах, незалежно від дорожніх умов, часто доводиться працювати з переднім перемикачем, вибираючи потрібні швидкісні режими, тим самим регулювати тягову потужність велосипеда. Добре коли він працює як годинник, але згодом можуть виникати різні проблеми: люфт, неполадки в перемиканні, тертя ланцюга об рамку і просто вихід з ладу через знос. З'являється необхідність заміни цього вузла більш якісний виріб. І закономірно постає питання: як вибрати передній перемикач? До цього потрібно підійти відповідально, оскільки велосипедна трансмісія – це єдиний організм і якщо порушити один його вузол постраждає вся система. Отже, давайте розбиратись разом.

 

Які передні перемикачі бувають?

 

Переднє перекидання проводиться у певних лінійках (початкового рівня, середнього, високого) провідними світовими вело брендами: Sram, Shimano, Sun Race. Відштовхуючись від типу байка, цілей його використання, кількості зірочок на шатунному механізмі, встановлюється і модель перемикача, яка буває двох-трьох швидкісної з певним радіусом рамки або як ще називають - паралелограма. У хід йдуть різні матеріали виконання конструкції, спосіб кріплення, геометрія, надійність пружин, болтів, хомута, інших деталей, що безпосередньо поєднуються на вагу, плавність у перемиканні, якісну роботу протягом довгого терміну служби.

виды передних переключателей

 

Різновиди передніх перемикачів?

 

Одночасно слід звернути увагу, що це перекидки функціонують лише у тандемі з ручним перемикачем – манеткой, що повідомляється з механізмом перемикання спеціальним тросом і працює за принципом його натягу чи ослаблення певний інтервал шляхом натискання важелів вибору потрібної передачі, що і рухає рамку. У кожного виробника навісного обладнання цей інтервал різний і тому спочатку рекомендується ставити компоненти одного бренду, інакше виникає можливість неправильної роботи всієї системи трансмісії.

Далі, перекидання за способом кріплення діляться на хомут, систему "Braze-on" та "E-type". Хомут є найпоширенішим видом кріплення та встановлюється на підсідельну трубу рами різного діаметру. Система "Braze-on" передбачає маленький приварений майданчик на трубі рами та кріпиться на неї, а стандарт "E-type", розроблений Shimano, затягується на каретку. В останніх двох стандартах відсутня можливість вертикального налаштування, тому вони підходять лише під зірочки відповідного розміру. Також існують конструкції з різним підведенням троса та відповідно тяги: нижній під склянку каретки, верхній по лінії рами та універсальний (підходить для обох видів тяги).

 типы крепления переднего переключателя


Який передній перемикач вибрати?

 

Перед тим як дивитися каталоги та порівнювати ціни по велосипедних запчастинах, потрібно знати всі технічні параметри свого байка: геометрія рами, призначення, в яких дорожніх умовах відбувається його експлуатація. Усі його особливості зумовлюють і начіпне обладнання.

Зверніть увагу на систему шатунного механізму, кількісна наявність у ньому зірочок (двох чи трьох) і задню касету, тобто загальна кількість передач. Має значення діаметр максимальної зірки та число на ній зубів, що визначає розмір рамки. Далі дивимося на систему кріплення, якщо під хомут потрібно заміряти діаметр рами. Є стандарти хомута під розміри 28,6 мм (найпоширеніший), 31,8 мм та 34,9 мм. Потрібно знати, що деякі комплекти продаються разом із спеціальними прокладками, що дозволяють підігнати хомут до меншого діаметра підсідельної труби. Після, визначаємо всі інші параметри: ємність системи (різниця в кількості зубів максимальної та мінімальної зірки), довжина осі каретки, кут нижнього пір'я. Ці технічні характеристики можна прочитати у картці товару та порівняти зі своїм обладнанням. Найкраще, порівнювати з тим перекиданням, яке Ви хочете замінити. Так параметри будуть найточнішими і виключать подальші помилки у поєднанні.

параметры передних переключателей

Постарайтеся не експериментувати з різними брендами, пам'ятайте, що вони мають індивідуальну специфікацію на все обладнання. Не варто поєднувати манетки одного виробника з перемикачем від іншого. Також дотримуйтесь по можливості однієї лінійки компонентів під однойменним логотипом. У разі будь-яких сумнівів краще звернутися до фахівців.

Інтернет магазин Фрікке завжди готовий надати професійну допомогу та всю клієнтську підтримку. Ми працюємо на цьому ринку багато років і знаємо, як зробити вдалий вибір.

Коментарі